Certyfikaty i wyróżnienia
mgr Maciej Buryta

mgr Maciej Buryta

Specjalista ds. żywienia ze szczególnym uwzględnieniem żywienia i suplementacji w sporcie. Dba o połączenie odpowiedniego sposobu odżywiania z prawidłowym programem aktywności ruchowej.

Ukończył studia na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka na Akademii Rolniczej w Szczecinie. W celu zwiększenia kompetencji w zakresie żywienia sportowców ukończył studia podyplomowe na kierunku Żywienie i Suplementacja Osób Aktywnych Fizycznie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Aktualnie jest dietetykiem zespołu piłki nożnej kobiet w klubie MKS Olimpia Szczecin występującego w Ekstralidze.

Obecnie na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzi badania nad czynnikami genetycznymi zaangażowanymi w regulację masy ciała u ludzi, przygotowując pracę doktorską związaną z prowadzonymi badaniami. Dzięki temu zdobył doświadczenie i uprawnienia do konstruowania profili genetycznych pozwalających na określenie typu metabolicznego badanej osoby, umożlwiających także zidentyfikowanie predyspozycji do pojawienia się alergii i nietolerancji pokarmowych, a w konsekwencji pozwalających również na prognozowanie potencjalnego rozwoju poważnych schorzeń o charakterze cywilizacyjnym, takich jak otyłość czy cukrzyca typu 2, co pozwala na podjęcie odpowiednich działań profilaktycznych.

Klientom oferuje kompleksowe usługi w zakresie opracowywania specjalistycznych diet, suplementacji, treningów, porad zdrowotnych.

 

601 287 982